Somas no eko ādas – kas par tām jāzina?

29.11.2018

 

Aksesuārs, ikdienas nepieciešamība, uzticama kompanjone – tieši tik daudz un dažādas lomas sevī iemieso…sieviešu rokassomas! Veikalā Somijas apavi jūs atradīsiet somas un somiņas itin visiem dzīves gadījumiem, ko izgatavojuši tādi pasaulē atzīti ražotāji kā Bulaggi, Gabor, Ara, Laura Vita.  Vērts uzsvērt, ka somas izgatavotas no eko ādas, kas ir ne tikai ražotāju atbilde uz svarīgo vajadzību aizsargāt planētu un tās resursus, bet nozīmē arī virkni ērtību šo somu īpašniecēm.

Tekstu sagatavoja: Ilze Upīte-Zavjalova


Zīmola Bulaggi rudens/ziemas 2018 kolekcijas soma 

Kas tad īsti eko āda un kādēļ vērts izvēlēties somu, kas darināta no šā materiāla? Dabīgās ādas apstrāde sevī ietver miecēšanu – procesu, kura laikā apkārtējā vidē izplatās ķīmiskas vielas. Savukārt par eko-ādu dēvē:

  • ādu, kas ir miecēta un krāsota ar augu izcelsmes materiāliem;
  • materiālu, kas tiek izgatavots no poliuretāna, auduma šķiedrām un pārstrādātas ādas;
  • materiālu, kas izgatavots no dabīgām šķiedrām, piemēram, lina vai kokvilnas, kas sajaukta ar palmu, kukurūzas, sojas pupiņu un citām augu eļļām. Tās tiek slāņotas kopā, īpaši apstrādātas, lai galarezultātā radītu materiālu, kas izskatās un pēc taustes šķiet kā dzīvnieku izcelsmes produkts, lai gan tāds nav.

Zīmola Ara rudens/ziemas 2018 kolekcijas soma 

Runājot par šā materiāla īpašībām, jāpiemin, ka eko āda, salīdzinot ar dabīgo, ir vieglāk tīrāma – atliek noslaucīt ar mitru drāniņu, nereaģē uz krasām temperatūras izmaiņām (piemēram, nesprēgā) un neizstiepjas. Materiāls ir izturīgs, tādēļ nenobružājas. Eko ādas somas ir vieglākas svarā.

Visām somām, ko iespējams iegādāties veikalā Somijas apavi, tiek piešķirta divu gadu garantija. Turklāt varēsiet neuztraukties, ka, iespējams, satiksiet vēl kādu sievieti ar tieši tādu pašu somiņu rokās, jo katrs modelis tiek pasūtīts tikai vienā vai divos eksemplāros.

Pērkot somu, jāpievērš uzmanību ne tikai izcelsmei un materiālam, bet arī kādam nolūkam tā kalpos. Lūk, mūsu ieteikumi, lai ar pirkumu trāpītu tieši desmitniekā.

Zīmola Ara rudens/ziemas 2018 kolekcijas soma

Soma – portfelis darbam

Somai – portfelim jābūt A4 izmērā, ar vairākām iekškabatām, kā arī atsevišķam nodalījumam klēpjdatoram. Svarīgi pārliecināties, ka odere ir labi pašūta un darināta no kvalitatīva auduma, piemēram, zīda. Veikalā Somijas apavi pieejamas zīmolu Bulaggi un Gabor somas – portfeļi dažādās krāsās, sākot ar klasiskiem toņiem kā melns, brūns un pelēks un turpinot ar košākām krāsām, piemēram, bordo.

Zīmola Bulaggi rudens/ziemas 2018 kolekcijas soma

Ikdienai

Iegādājoties somu ikdienas gaitām, ieteicams ņemt vērā divus aspektus: ietilpību un praktiskumu. Labi, ja somai ir vairākas iekškabatas un nodalījumi – savs mobilajam telefonam, savs – atslēgām, vēl cits – naudas makam utt.. Tā jūs viegli varēsiet atrast vajadzīgo lietu un parūpēties par kārtību. Tāpat pievērsiet uzmanību rokturiem – vai ir labi piešūti, kāds materiāls, vai vietā, kur rokturi satverat, tas nav ciets. Optimāli, ja rokturi ir elastīgi un mīksti. Vēlams, lai papildus būtu arī plecu siksna.

Zīmola Ara rudens/ziemas 2018 kolekcijas soma

Svētkos

Vispopulārākā izvēle svinīgiem gadījumiem ir tā saucamās Clutch somiņas. Elegantas, miniatūras, lielākoties spilgtās krāsās ar dažādiem dekoriem un interesantiem elementiem. Somijas apavos jo īpaši plašā klāstā pārstāvētas zīmola Bulaggi Clutch somiņas.

Zīmola Bulaggi rudens/ziemas 2018 kolekcijas somas

Zīmola Bulaggi rudens/ziemas 2018 kolekcijas soma

Mugursomas

Uz popularitātes viļņa turpina gozēties mugursomas. Ērta un parocīga, mugursoma labi piederēsies kā ikdienišķam tā svinīgākam apģērbam – jāizvēlas vien īstais lielums un vizuālais risinājums. Tā, piemēram, zīmols Laura Vita piedāvā mugursomas krāsainos toņos, Gabor – klasiskus risinājumus, savukārt Bulaggi – ekstravagantākas somas.

Iepirkumiem

Izrādās, arī iepirkties var ar stilu, sarūpējot šim nolūkam īpašu somu! To piedāvā zīmols Gabor. Šajā gadījumā būtiski, lai soma būtu ietilpīga, bez daudziem sīkiem nodalījumiem, toties ar nevainojami piešūtiem, izturīgiem rokturiem.

Pievienot komentāru

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>