Ne par platu, ne par šauru – tieši laikā!

29.10.2018

 

Garie zābaki rudens – ziemas sezonā ir ļoti nepieciešama un parocīga garderobes sastāvdaļa. Gan praktiski, gan lieliski kā koptēla detaļa vai īpašs akcents. Tikai reizēm – tavu ķezu! – nekādi neizdodas notrāpīt ar īsto stulma platumu…

 

Zīmola Baldowski zābaki, kolekcija rudens/ziema 2018/19

Pareizam zābaku stulmu platumam ir būtiska nozīme, lai kājas tajos justos komfortabli un arī vizuāli labi izskatītos. Veikalā Somijas apavi pieejami garie zābaki ar sekojošiem stulmu izmēriem: XS, S, M, L, XL, XXL, kas nozīmē, ka cerības atrast sev piemērotāko apavu pāri ir gan sievietēm ar ļoti slaidām kājām, gan krietni pilnīgāku ikru īpašniecēm. Papildu tam, zābaku stulmos iestrādātas detaļas, kas palīdz tos vēl paplatināt, proti, elastīgas gumijas, rāvējslēdzēji, sienamie materiāli. Savukārt, ja kāja ir tik tieva, ka pat XS izmērs ir tai par lielu, var vērsties veikala apavu darbnīcā, kur meistars zābakus iešūs.

Zīmola Gamis zābaki, kolekcija rudens/ziema 2018/19

Zābaku stulma daļa ir regulējama atbilstoši kājas platumam

Zīmola Moja zābaki, kolekcija rudens/ziema 2018/19

Veikalā plašā klāstā ir kā rudens, tā ziemas zābaki ar dažāda augstuma papēžiem, vairākiem siltinājuma veidiem – flīsu, dabīgo aitādu u.c., ūdensnecaurlaidīgi. Pieejami arī modeļi ar Gore-Tex membrānu. Lielā vairumā pasūtīti joprojām aktuālie botforti jeb zābaki garumā pāri celim. Tāpat jaunajā kolekcijā netrūkst arī krāsu bagātības – līdztekus klasiskajām izvēlēm gozējas zaļi, zili, sarkani un pelēki apavi. Bet plašāk par akutālajām rudens – ziemas sezonas krāsām un stila “odziņām” kādā no nākošajiem bloga ierakstiem.

Zīmola Peter Kaiser zābaki, rudens/ziemas kolekcija 2018/19

Turpinājumā pāris padomu, kā iekļaut botfortus savā garderobē, lai panāktu patiesi lielisku efektu.

Līga Vekmane, slavenību stiliste, personīgā iepirkšanās gide, kura studējusi un stažējusies Londonā, iesaka:

  • Botfortus var nēsāt kā ļoti slaidu, tā arī pilnīgāku kāju īpašnieces, jo, piemeklējot atbilstošu apģērbu, iespējams noslēpt apjomu un it kā vizuāli pagarināt kājas. Kā? Uzvelkot kleitu vai svārkus, kas nosedz zābaku augšmalu un turpinās līdz pat puslielam, jūs panāksiet viendabīgu, plūstošu efektu.


Zīmola Moja zābaki, rudens/ziemas kolekcija 2018/19

  • Šajā sezonā modē ir gan apspīlēti, gan plati zābaki, līdzīgi tiem, ko valkā zvejnieki. Plati zābaki koptēlam piešķirs apzināti veidotu nevīžīgumu, savukārt, ja gribas izskatīties klasiski un pareizi,   jāizvēlas piegulošais variants.
  • Apģērbu kombinācijas, kas labi izskatīties kopā ar botfortiem:

Viegla zīdaina auduma kleita un masīvs adīts džemperis


Zīmola Peter Kaiser zābaki, rudens/ziemas kolekcija 2018/19

Uz foto populārā Latvijas blogere Katerina Malgina (@katerinamalgina)

Šorti, T- krekls, kura apakšmala ielikta iekšā šortos un “oversize” (apģērbs, kas izskatās vairākus izmērus par lielu) izmēra žakete. Jāpiebilst, ka “oversize” stila apģērbi joprojām ir ļoti aktuāli, turklāt labi piestāv kā slaidākām, tā apaļīgākām sievietēm.

Zīmola Hogl zābaki, rudens/ziemas kolekcija 2018/19

Uz foto Annika Petraškeviča, Unika Annika Studio īpašniece, vadītāja un sociālo tīklu satura veidotāja Annika Petraškeviča (@unikaannika)

Pievienot komentāru

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>