Kā pareizi izvēlēties apavus bērnam?

07.08.2019

 

Tuvojas skolas laiks – 1.septembris jau pēc 3 nedēļām! Tāpēc tagad īstais laiks sagatavot visu nepieciešamo. Skolēnam ir vajadzīgas ne tikai kancelejas preces un grāmatas, bet arī jaunas drēbes un apavi. Kā pareizi izvēlēties apavus bērnam? Lasi un uzzini mūsu ieteikumus!

 

  1. Apaviem jābūt ērtiem, tie nedrīkst būt pārāk cieši. Tad kājas būtu mazkustīgas, bērnam radītu sāpes un nepatīkamas sajūtas. Pareizi izvēlēti apavi, kas atbilstoši izmēram, palīdzēs bērna kājai pareizi attīstīties un ļaus izvairīties no pēdu deformācijas. Var arī pirkt nedaudz par lielu, bet ne vairāk par centimetru.

2. Pielaikot jaunus apavus labāk otrajā dienas pusē, jo, kā zināms, vakaros kājas bieži pietūkst, un apavi, kas no rīta bija ērti, vakarā var spiest.

3. Jaunus apavus jāpielaiko stāvot. Tad pēda atrodas citā stāvoklī nekā sēžot. Ja bērns vēl tikai mācās stāvēt un staigāt, tad nepieciešams viņam palīdzēt apstāties un novērtēt jaunu apavu pāri.

4. Zolei jābūt elastīgai, lai netraucētu dabiskajam pēdas izliekumam. Lai novērtētu zoles elastīgumu, to nepieciešams salocīt vidusdaļā. Elastīgā zole palīdzēs neradīt papildus slodzi pēdai.

5. Obligāti jābūt papēdim. Augstums 5-10 mm. Šāds papēdis pasargā kāju no slodzes staigājot, un neļaujot pēdas muskuļiem deformēties.

6. Aizmugurējai daļai jābūt stingrai, lai fiksētu bērna kāju un neļautu veidoties nepareizai gaitai.

7. Daudzbērnu ģimenēs bieži vien apavi un mantas nonāk mazākajam bērnam mantojumā no vecāka bērna. Tāpēc, ja zināms, ka iepriekšējam valkātājam bijušas kādas pēdas problēmas, labāk šos apavus neizmantot, lai šīs problēmas, kas “ievalkātas apavā”, nepārmantotos.

 

P.S. ja Tev ir puika un Tu meklē viņam solīdas melnas kurpes, tad nāc ciemos! Mēs piedāvājam melnas kurpes puišiem. Kā pierāda prakse – tas ir retums!

Gaidīsim Tevi ciemos, kamēr vēl visai bērnu pavasara/vasaras kolekcijai – 50% atlaide!

Pievienot komentāru

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>