7 interesanti fakti par apaviem, kurus, iespējams, tu nezināji

30.07.2019

 

Šobrīd veikalā apavu piedāvājums ir tik plašs, ka var atrast visdažādākos apavus, dažādām vajadzībām un gaumēm. Bet kāda ir apavu vēsture? Ko nozīmē dažas nianses un akcenti apavos? Lasi un uzzini!

 

 

  1. Ko nozīmē šuve uz kurpes aizmugurē?

Sieviešu augstpapēžu kurpēm aizmugurē ir šuve. Vai pamanījāt, ka citreiz virs šuves ir speciāli atstāts garens ādas gabals, kas it kā pasargā šuvi? Tas ir speciāli domāts, lai tā ilgāk turētos un nesaplīstu. Kvalitatīviem apaviem šāda šuve noteikti būs, bet lētākajiem apavu modeļiem tās, iespējams, nebūs. Šāda ražošanas tehnoloģija pieprasa vairāk izdevumu, tāpēc to neizmanto visi ražotāji.

Kurpes Uncome. Šobrīd ar 50% atlaidi

Best But kurpes. Cena ar 50% atlaidi 44,99 EUR. Vairāk informācijas šeit 

Best But kurpes. Tagad ar 50% atlaidi cena 47,99 EUR. Vairāk informācijas par kurpēm šeit 

 

  1. Kā parādījās augstie papēži

Agrāk visi apavi bija ar plakano zoli. Augstie papēži ir bijuši jātnieku atribūts. Tie bija domāti kājas fiksācijai potītē. Lai jātnieks stingri turētos uz zirga, kāju bija nepieciešams obligāti piefiksēt. Vēlāk, viduslaikos, tika uzskatīts, ka, jo augstāki papēži, jo augstāks to īpašnieka statuss. Lai pievērstu vairāk uzmanības apaviem, papēžus krāsoja ar sarkanu krāsu.

Best But vasaras kurpes. Tagad ar 50% atlaidi. Vairāk informācijas par kurpēm šeit 

Peter Kaiser kurpes. Šobrīd ar 50% atlaidi. Vairāk informācijas šeit

  1. Sportisko apavu vēsture

Sākumā sportiskā tipa apavi, tā dēvētās krosenes, bija domātas pēdām ar traumām. Apaviem bija speciāla korsete, kas fiksēja traumēto pēdu. Vēlāk cilvēki atzina šo apavu ērtumu un krosenes ieguva plašāku pircēju loku.

LiuJo sportiskā stila apavi. Šobrīd ar 50% atlaidi cena 89,99 EUR. Vairāk informācijas šeit

  1. Kuba un netradicionāla orientācija

Ja brauksiet uz Kubu, tad atceraties, ka sandales jāvalkā tikai ar zeķēm. Savādāk jūs uzskatīs par netradicionāli orientētu personu.

  1. Tango un kurpes

Vai tev ir kurpes ar siksniņu? Ja atbilde ir pozitīva, tad tev jāzina, ka šādus apavus izgudroja pagājušajā gadsimtā, kad modē bija tango deja. Dejot tango parastajās laiviņkurpēs, kādas tad  bija veikalos, bija neērti. Tāpēc izgudroja kurpes, kuras var piefiksēt ar lentēm, un vēlāk ražotāji sāka izgatavot kurpes ar siksniņu.

Gabor kurpes. Cena ar 50% atlaidi 54,99 EUR. Vairāk informācijas šeit

  1. Gumijas apavi un to vēsture

Senos laikos Dienvidamerikas indiāņi, lai izveidotu gumijas apavus, lika kāju kaučuka koka sulā un gaidīja, kad tā nožūs. Šādi viņi ieguva ūdensnecaurlaidīgus apavus.

Lemon Jelly gumijas puszābaki. Ar 50% atlaidi cena 36,99 EUR. Vairāk informācijas šeit

  1. Ja valkāsi augstpapēžu kurpes, tad kājas būs slaidākas

Sievietēm, kuras valkā augstpapēžu kurpes, kājas ir slaidākas. Šāds secinājums ir Kalifornijas koledžas Harvi Madda (Harvey Mudd) pētniekiem.

Hogl kurpes. Ar 50% atlaidi cena 74,99 EUR. Vairāk informācijas šeit

Pievienot komentāru

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>